Тимчасова комісія Київоблради перевірила екологічний стан водних об‘єктів на Вишгородщині

В Іванківській, Димерській, Петрівській, Пірнівській та Вишгородській територіальних громадах  працювала тимчасова комісія Київської обласної ради  з перевірки екологічного стану водних об‘єктів.

За результатами виїзного засідання визначено, що в Іванкові потребують реконструкції очисні споруди.


"Селище Іванків потребує негайної допомоги в питанні реконструкції та добудови каналізаційної насосної станції. Останні 30 років тут не будувалися каналізаційно-очистні споруди і не оновлювалися старі. На сьогодні ситуація критична. Громада не має централізованого водовідведення. Багатоповерхівки не підключені до каналізації. Новобудови стоять не заселені через неможливість їх ввести в експлуатацію без підключення до мереж. Застаріла каналізаційна система не справляється з навантаження, про що ще здалеку свідчить запах. І проблема не лише в запаху. Фактично, нечистоти зливаються на старі поля фільтрації і в результаті потрапляють в місцеву річку Тетерів. І це реальна екологічна загроза не тільки для Іванкова, а й для області", - заявила депутат Київської обласної ради Алла Шкуро


У 2019 році проект «Реконструкція каналізаційної насосної станції з добудовою блоку біологічного доочищення і смт Іванків Київської області» отримав часткове фінансування за бюджетною урядовою програмою. Кабмін виділив з держбюджету майже 8,5 мільйонів гривень субвенції, за які було проведено будівництво об’єкта основного призначення – каналізаційна насосна станція та придбано вантажопідйомне устаткування. Втім, вже в 2020 році уряд скасував програму держсубвенцій на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності. І на сьогодні проект має високі шанси залишитися нереалізованим.

Згідно експертної оцінки для завершення реалізації проекту потрібно майже 15 з половиною мільйона гривень. За словами Алли Шкуро  "це сума непідйомна для місцевого бюджету"

Також  вони зауважили, що очистки потребують русло річки Тетерів та навколишні каскадні стави, які використовуються для водозабору при пожежогасінні, що часто виникають в екосистемах цього регіону.

Схожу ситуація зафіксовано і в Димерській громаді. "В Димерській територіальній громаді ми зіштовхнулися з аналогічною проблемою централізованого водовідведення. Виїхавши на застарілі поля фільтрації з радянських часів , переконались в негайній необхідності будівництва нової системи очисних споруд. Адже величезна кількість стоків потрапляє у водойми.Органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити проєктну документацію щодо будівництва очисних споруд", - заявила депутат Київської обласної ради Оксана Перінська.

За її словами в Петрівській громаді нагальної необхідності потребує берегоукріплення по вул. Юріївській в с.Старі Петрівці що розташована на схилах Київського водосховища.

Щодо Петріської громади, то за словами Оксани Перінської нагальної необхідності потребує берегоукріплення по вул. Юріївській в с.Старі Петрівці що розташована на схилах Київського водосховища.

Пірнівській територіальній громаді члени комісії з представниками органу місцевого самоврядування обговорили вкрай важливий для громади робочий проєкт розчистки русла річки Десна , протяжністю 4 км.Пірнівська ОТГ є курортом місцевого значення і являється одним із найпривабливіших місць Київщини", - заявила Оксана Перінська.

Всі проблемні питання водних об‘єктів Іванківської, Димерської, Петрівської, Пирнівської та Вишгородсько територіальних громад комісія взяла на контроль. Домовилися спільно з представниками органів місцевого самоврядування працюватимемо над їхнім вирішенням