«Якщо ми боремося за такий тип держави, за такий спосіб життя, де найголовнішими принципами є свобода й демократія, і якщо ми боремося за це і захищаємо саме це, то як я можу мати якусь іншу думку? Ніхто не допустить цього серед нашого суспільства, і мені б особисто це ("закручування гайок" – УП) не сподобалося. Я гадаю, що я й не готовий до такого»

Тільки вчора був опублікований такий коментар президента Зеленського. І в той же день увечері, Петро Порошенко відповідно до розпорядження Верховної Ради прямував у закордонне відрядження. Українські прикордонники перешкодили його виїзду, мотивуючи це… нічим.

У цій історіі є три спостереження:
1. Такі рішення приймають не прикордонники. Хтось захотів не пустити Порошенка виконувати свої парламентські повноваження за кордоном. І цей хтось, очевидно, має великий політичний вплив і сприймає Порошенка своїм опонентом.
2. Хтось, хто приймає такі рішення, вочевидь плює не тільки на закон, але і на очевидний негативний розголос, який неодмінно станеться, коли Порошенко не приїде на заходи, де його участь анонсована і виступи серед найвпливовіших західних політиків - заплановані. Не приїде, бо йому безпідставно відмовили у перетині кордону. Це знатимуть в ЄС.
3. Може порушення сталося із вини якихось функціонерів, які не розуміють правових і політичних наслідків такого рішення. У такому випадку, Президент Зеленський мав би особисто втрутитися і показати всій опозиціі,  що він дійсно проти «закручування гайок». Не на словах, а на ділі. Тому що у демократичній країні опозиція - це норма. Відсутність опозиціі - це не демократія. 

Саме головне , що всі ці авторитарні дії  роблять в той час , коли наші військові роблять все можливе і неможливе вигнати ту орду…бо, орда, то відсутність демократії . 

Світ співчуває і допомагає Україні зберегти народ і державу. Найбільше нам допомагають зрілі демократичні країни - бо вірять, що Україна - це молода демократія, яка б’ється проти авторитарного режиму. 
Демократичний світ не буде допомагати і не співчуватиме маленькому авторитарному режиму боротися проти більшого. Але схоже дехто не розуміє, що перешкоджання і переслідування опозиціі - це і є «закручування гайок» демократії. І це поганий сигнал для світу.

Марія Іонова