Експерти люблять казати: путін створив для свого електорату вивернуту історичну реальність, потім сам в неї щіро повірив, а тепер вигрібає за цю іллюзію обману в Україні.

Схоже з зе-командою відбувається щось подібне: хлопці повірили ботам ботоферми Подоляка, начитались рейтингів Time , вирішили що спіймали зірку і відірвались від реального життя і вирішили ліпити "черчіля сучасності", а насправді автократичний режим і під галас "неначасі" почали усувати з медійного простору невдобних для них журналістів, телеканали, спікерів...

А тепер дійшла черга і до парламентської опозиції: вчора прикордонники на підставі якихось "чорних списків" не випустили Порошенка до Вільнюса, куди його як главу парламентської партії ЄС запросили організатори асасблеї НАТО - відповідне розпорядження про відрядження підписане головою ВР Стефанчуком.

Ви можете як завгодно ставитись персонально до Порошенка і партії ЄС, але треба усвідомити головне - цей ганебний випадок має чітку назву: узурпація влади через перешкоджання політичної діяльності парламентської опозиції.

Мені байдуже, як ця огида вплине на імідж і репутацію "слуг народа" і особисто Зеленського (нічого доброго для них з цього не буде). Мене непокоять репутаційні втрати України. Посил "Україна відстоює демократичні цінності у світі" такими подіями дає привід недоброзичливцям сказати: "А вам не здається, що, допомагаючи українцям у боротьбі з фюрером сучасності, ми створюємо нового наполеончіка-автократа або як мінімум ще одного Орбана?"

Зараз, коли для нас вкрай важливий кожен голос підтримки ззовні, кожен кваліфікований переговорник від імені України на вагу золота (я передивився інтерв'ю ПОП зарубіжним ЗМІ - там все по дєлу і нічого особистого), коли єдність в суспільстві - це і є той міцний тил наших воїнів, вам, пане Президенте, треба усаідомити: українці - вільні люди, "мессії" на наших теренах - товар скоропортящійся. Припиніть робити дурниці, наносячи шкоду репутації України і створюючи загрозу зовнішній підтримці. Вгамуйте своє его, мстивість - поганий радник. Будьте відповідальним, бо українці втратили і втрачають тисячі життів не заради ваших особистісних амбіцій, а заради України.

Konstantin Kozemyaka